Kategoriler

Cennet Adası

Marmaris, tatil için en güzel yerlerden birisidir ülkemizde. Marmaris rehberi olarak, sizlere Marmaris’in en güzel yerlerini tanıtmaya çalışıyoruz. Marmaris deniz kıyısında harika koylara sahiptir. Marmaris civarında tarih meraklıları için antik kentler, gezginler için doğal güzellikler, tekne turu isteyenler için mavi tur olanakları, yat sahipleri için modern yat limanları, su sporları için çok fazla olanaklar mevcuttur. Marmaris, deniz ve ormanların içiçe geçtiği, denizin etrafında çam ormanları ile kaplı dağlar bulunan harika bir tatil yeridir.

Marmaris Cennet Adası Gezi Rehberi: Cennet Adasında Gezilecek Yerler

Marmaris Cennet Adası, adı ada olarak söylense de aslında bir yarımadadır. Cennet Adası’nın olduğu yarımadanın adı Nimara yarımadasıdır. Ormanlarla kaplı Cennet Adası, Marmaris Koyunun hemen girişinde bulunmaktadır. Günübirlik tekne turlarına katılırsanız, hemen hepsinin buraya uğradığını ve mola verdiğini göreceksiniz.

Cennet Adası muhteşem bir manzaraya sahiptir. Özellikle Marmaris merkezin tam karşısında yer aldığı için, akşamları ışıl ışıl Marmaris manzarasını Cennet Adasından izlemeniz mümkün. Ormanlarla kaplı Cennet Adası, harika doğasıyla ideal bir tatil yeridir. Ağaçlarla kaplı doğası, yüzmek için harika denizi ile Cennet Adası sizleri bekliyor. Yüzmek için Cennet Adası çok güzel bir yer… Kısaca, adı gibi, cennetten bir köşe…

Marmaris’te denize girmek için en güzel yerlerden birisi, Cennet Adası’nda bulunan Cennet Koyu’dur… Marmaris’te düzenlen tekne turlarında göreceğiniz en popüler yerler, başta Cennet adası olmak üzere Çiftlik Koyu, Fosforlu Mağara, Akvaryum Koyu, Amos, Kumlubük ve Turunç Koyu…

Cennet Adası’nda pek çok kafe ve restoran bulunuyor. Gününüzü Cennet Adası’nda geçirmek isterseniz, burada pek çok imkan bulunmaktadır.

Cennet Adası’nda görülmesi gereken yerler: Cennet Koyu, Yalancı Boğaz, Nimara Mağarası…

Nimara Mağarası Nasıl Bir Yer?

Nimara Mağarası, Cennet Adası’nın yüksek kısmında, kuzeybatı kesiminde bulunur. Çok yüksek sarkıt ve dikitler içeren mağaranın eskiden bir tapınak olduğu araştırmalarda orta çıkmıştır. bu harika mağarayı görmeden Cennet Adası’ndan ayrılmamanızı öneririz.

Cennet Adasına Nasıl Gidilir?

Cennet Adasına gitmek için, Marmaris Merkezden yaklaşık 8 km. kadar ilerledikten sonra  Yalancı Boğaz’a ulaşılır.. Arabayla da, dilerseniz harika bir doğa yürüyüşü yaparak Yalancı Boğaz’a ulaşabilirsiniz. Yalancı Boğazdan yayan şekilde Cennet Adasına doğru yürüyüş yapabilirsiniz.

Yalancı Boğaz Nasıl Bir Yer?

Yalancı Boğaz, normal bir boğazı andırıyor ama boğazın ortasında bir yol bulunuyor, yani boğaz çıkmaz sokak gibi bir yerde kesiliyor. Ege ve Akdeniz denizleri, Yalancı Boğaz’da birbirine kavuşuyorlar. Boğaz’ın iki tarafında da deniz bulunuyor.  Yalancı Boğaz’da yat ve gulet atölyeleri bulunuyor. 

Cennet Adasında Ne Yenir? Nerede Kalınır?
Cennet Adası’nda pansiyonlar, lokantalar ve restoranlar mevcuttur. Restoranlarda balık ürünleri tavsiye edilir…

Konaklama İmkanları: Club Adakoy Resort Hotel (Cennet Adası), Neilson Adakoy Beachclub (Cennet Adası), TUI Sensimar Marmaris Imperial Hotel (Yalancı Boğaz)…

 

Incoming search terms for the article:

Bu Yazıya Yorum yapılmamış
[metaslider id=2879]

Selimiye Köyü

Muğla Marmaris'in güzel tatil köyü Selimiye... Marmaris'te Gezilecek Yerler arasında Selimiye Tatil

Akyaka ve Azmakbaşı

Marmaris'e 20 km uzaklıkta bulunan Akyaka, aslında Muğla'nın Ula ilçesine bağlıdır. Ama Marmaris'e ç

Denize Sıfır Marmaris Otelleri

Marmaris'te tatil yapmak isteyenler için Denize Sıfır Marmaris Otelleri listesi hazırladık. Marmaris

Loryma Antik Kenti (Bozukkale)

Marmaris'te gezilecek yerler arasında Bozukkale ve Loryma Antik Kenti tarihi yerler meraklıları için

YORUMLAR